Długa płytka paznokcia – jak ją zrobić?

przez Beauty-Forum
Długa płytka paznokcia - jak ją zrobić?

Wiele osób marzy o tym, by mieć bardzo długie paznokcie u rąk. Wysmuklają one bowiem dłoń, pozwalają na większą ilość szaleństw ze zdobieniami oraz są po prostu niezwykle modne. Jednak nasza naturalna płytka paznokciowa często jest na tyle słaba, że podczas zapuszczania zaczyna się łamać czy rozdwajać. Co wtedy zrobić? Czy od razu trzeba zrezygnować z marzeń o zjawiskowych szponach? Nic podobnego. Z pomocą przychodzą bowiem długie paznokcie hybrydowe przedłużane na formach. Przygotowaliśmy dla Was instrukcję ich wykonania.

Przepis na paznokcie bardzo długie

Jeśli kiedykolwiek wykonywałaś manicure hybrydowy początkowe etapy dzisiejszej pracy przebiegną u Ciebie bez problemu. Zalicza się bowiem do nich opracowanie skórek i płytki paznokciowej, oczyszczenie ich oraz przemycie paznokci cleanerem, pokrycie primerem i nałożenie oraz utwardzenie bazy. Nic trudnego, prawda? Zabawa zaczyna się jednak dalej.

Bez względu na to, czy marzą Ci się długie paznokcie kwadratowe czy też raczej stawiasz na paznokcie migdałki długie będziesz teraz potrzebowała dwóch produktów. Pierwszym z nich będzie żel budujący, najlepiej ten o delikatnych właściwościach samopoziomujących. Element numer dwa to natomiast elastyczne, papierowe formy do przedłużania paznokci które podklejamy pod polny brzeg paznokcia dbając o to, by ściśle do niego przylegały.

Co dalej? Pędzelkiem do żelu nakładamy cienką warstwę żelu do paznokci. Pilnujemy, by nie znalazł się on na skórkach, tylko wyłącznie na płytce i szablonie. Na każdej z form znajdują się oznaczenia długości i kształtów paznokci, na tym etapie możemy więc zdecydować o długości płytki i tym, czy powstaną paznokcie kwadratowe długie czy też raczej te przypominające migdałki. Zazwyczaj konieczna jest aplikacja minimum dwóch warstw żelu, z których każdą osobno dajemy do utwardzenia pod lampą LED/UV.

Wymarzone długość i zarys kształtu gotowe? Możemy więc odkleić formy i opiłować długie migdałki paznokcie – zarówno ich wierzchnią warstwę, jak i brzegi. Idąc dalej, matujemy, oczyszczamy i odtłuszczamy zbudowaną płytkę, pokrywamy ją primerem a następnie możemy już zaaplikować wybrany lakier hybrydowy. W ten sposób powstaną czerwone, zielone, złote czy czarne długie paznokcie które możesz dodatkowo ozdobić w wybrany przez siebie sposób. Skończone? Nanieś top coat, utwardź go pod lampą i zachwycaj się efektami swojej pracy! Dobrze wykonane oraz odpowiednio pielęgnowane długie i mocne paznokcie będą Twoim towarzyszem przez naprawdę sporą ilość dni, nie tylko w czasie imprezy sylwestrowej czy innego ważnego wydarzenia.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej