Rodzaje bielizny damskiej

przez Beauty-Forum
Rodzaje bielizny damskiej

Jeśli podejmujemy temat damskiej bielizny, musimy mieć na uwadze fakt, że jest to bardzo uogólnione pojęcie. Tyczy się on całościowej bielizny, którą noszą kobiety. Należy jednak podzielić je dwie kategorie rodzaje majtek oraz biustonoszy. Niektóre z nich mogą być bardziej erotyczne jak np. stringi, brazyliany lub bardziej wygodna do noszenia na co dzień.

Rodzaje majtek

Klasyczne figi

Klasyk nad klasykami. Najbardziej znane i najbardziej uniwersalne damskie majtki. Wyróżniamy kilka typów fig, a mianowicie:

  • figi pełne, które są mocno zabudowane,
  • figi z wysokim stanem, posiadające spore wycięcie na udach,
  • figi z niskim stanem

Figi nadają się do każdego rodzaju ubioru, nieważne czy to sukienka, spódnica, czy spodnie.

Stringi

Majtki, które praktycznie nic nie zakrywają. Najczęściej stanowią część bielizny erotycznej damskiej. Jednak noszone są także na co dzień. Ich budowa nie jest skomplikowana, najczęściej zrobione są z bardzo cienkich sznureczków, lub nitek połączonych z minimalistyczną ilością materiału. Mają za zadanie więcej odkrywać niż zakrywać.

Braziliany

Bardzo podobne do stringów, jedyną różnicą jest to, że posiadają dodatkowy pasek materiału, który opina biodra. Najczęściej materiał ten jest gładki, jednak może być udekorowany koronką.

Szorty

Szorty są to majtki, które są zabudowane i posiadają nogawki do ud. Bardzo wygodne, przylegają do ciała bardzo często zrobione z bawełny lub koronki. Ich popularność stale rośnie.

Rodzaje biustonoszy

Push-up

Zadaniem biustonosza push-up jest podniesienie i uwydatnienie dekoltu. Bardzo często zawiera fiszbiny, aby usztywnić całą konstrukcję. Znajdują się również specjalne wkładki, które powodują podniesienie piersi. Występują różne rodzaje wkładek m.in. sylikonowe, żelowe czy zrobione z pianki. Na rynku możemy spotkać biustonosze powiększające o dwa rozmiary piersi tzw. double push-up.

Bardotka

Posiada specjalny krój miseczki, ten rodzaj biustonosza posiada specjalne boczne fiszbiny. Zapewniają one bardzo stabilne oparcie dla piersi. Dodatkowo posiadają specjalny pasek w wewnętrznej stronie po to, aby biustonosz nie ześlizgiwał się po odpięciu ramiączek. Dzięki temu stanikowi mamy większy pełniejszy dekolt.

Biustonosze miękkie

Biustonosze te nie posiadają żadnego usztywnienia, przez co bardzo łatwo dopasowują się do każdego kształtu piersi. Najczęściej szyte są z jednej warstwy materiału. Mogą być uszyte z czystej bawełny, koronki czy mikrowłókna. Ten rodzaj posiadać może fiszbiny, ale nie jest to wymóg, gdyż występują biustonosze miękkie bez fiszbin.

Półusztywniany

Najczęściej usztywniana jest dolna część miseczki, a górna pozostaje miękka. Do uszycia góry najczęściej używa się tiulu lub koronki. Nadaje się do każdego rodzaju biustu, utrzymując doskonały kształt piersi, dodatkowo uwydatniając je.

Usztywniany

W tym rodzaju biustonosza, mamy całkowicie usztywnione miseczki, które najczęściej szyte są z wielu warstw miękkiego materiału. Bardzo często są szyte tzw. T-szwami. Jest to uszycie miseczki z trzech części szwem na kształt litery T, przez co kształt miseczki jest okrągły. Mogą być wykonane z jednego kawałka pianki lub być całkowicie gładkie.

Body

Jest to rodzaj jednoczęściowej bielizny damskiej, której zapięcie zamontowane jest w kroku. Może mieć krótki rękaw lub specjalne usztywnienia piersi. Wszystko zależy od osoby i jej gustu.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej