Kosmetyki do kąpieli niemowlaka

przez Beauty-Forum
Kosmetyki do kąpieli niemowlaka

Chcecie zadbać o zdrowie swojego niemowlaka? Musicie zatem wybrać odpowiedni kosmetyk do jego kąpieli. W tym artykule podpowiemy jak wybrać taki, który będzie bezpieczny dla maluszka. Jeżeli dopiero co zostałeś świeżo upieczonym rodzicem to na pewno zastanawiasz się czym umyć swojego maluszka. Czy lepszym wyborem będzie żel, płyn, mydło a może emulsja.

Kosmetyki do kąpieli niemowlaka

Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo wiele specyfików przeznaczonych do kąpieli najmłodszych. W gąszczu takiego dużego wyboru łatwo się zatem pogubić. Postaramy się wam zatem podpowiedzieć jakich kosmetyków do kąpieli niemowlaka najlepiej użyć.

Zacznijmy od tego, że podczas wyborów kosmetyków do kąpieli kierować musimy się dwoma głównymi zasadami. Jedna z nich dotyczy tego, aby dany kosmetyk posiadał odpowiedni atest lub certyfikację pochodzącą z ośrodków badawczych takich jak Instytut matki i dziecka czy też PZH. Może to też być atest pochodzący z takich instytucji jak Polskie Towarzystwo Pediatryczne lub Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Kosmetyki hipoalergiczne

Drugim istotnym warunkiem jest sprawdzenie, czy w składzie kosmetyku nie znajduje się zbyt dużo niepotrzebnych składników. Trzeba bowiem sobie zdawać sprawę, że skóra maluszka jest bardzo wrażliwa. Zatem im mniej substancji w danym kosmetyku tym powinien on być bezpieczniejszy i lepiej wchłaniany przez skórę. Dodatkowo zalecamy wybierać wyłącznie produkty hipoalergiczne, gdyż znacząco zmniejsza to ryzyko podrażnienień skóry.

Kosmetyki hipoalergiczne to rodzaj kosmetyków zrobionych ze składników, które nie podrażniają skóry. Produkty te są przeznaczone dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii, dlatego posiadają właściwości łagodzące lub lecznicze. Nazwa wywodzi się częściowo z języka greckiego, gdzie przedrostek hypo-oznacza „niedostatek, niedobór”. Kosmetyki hipoalergiczne często bywają mylone z dermokosmetykami (kosmetyki apteczne) i kosmetykami naturalnymi.

Wyciąg z aloesu

W przypadku kosmetyków do mycia dobrze pomyśleć również o tym czy zawierają one w swoim składzie substancje łagodzące lub też kojące podrażnienia. Może to być wyciąg na przykład z aloesu.

Jeżeli zatem nadal zastanawiacie się jaki kosmetyk będzie najlepszy to waszego maluszka to wybierzcie jeden według opisanych przez nas sugestii. Jeden sprawdzony kosmetyk taki jak mydło z aloesem będzie wystarczający do odpowiedniej pielęgnacji skóry waszej pociechy.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej