W jakich ubraniach najlepiej prezentują się niskie kobiety?

przez Beauty-Forum
W jakich ubraniach najlepiej prezentują się niskie kobiety?

Niski wzrost często traktowany jest jako wada. Lecz nie powinien być. Nawet nie posiadając zbyt dużej liczby centymetrów można swobodnie bawić się modą. Co więcej, zazwyczaj niskie kobiety oceniane są jako młodsze – daje to jeszcze szersze pole przy kompletowaniu stylizacji. Są jednak ubrania, których niższe kobiety powinny się wystrzegać. Jednak naczelną zasadą dobierania elementów garderoby jest to, by nosząca się w niej dobrze czuła. Na co jednak zwrócić uwagę kompletując zawartość szafy, aby jednocześnie dobrze wyglądać i cieszyć się wygodą? Czy niskie dziewczyny zawsze muszą wyglądać nieco infantylnie?

Dziewczęcy wygląd to nie zawsze atut

Jako że niskie kobiety często oceniane są jako młodsze, aby wyglądać profesjonalnie muszą dołożyć większej ilości starań. Dotyczy to również doboru ubrań. Eleganckie, formalne ubrania postarzają. O ile inne kobiety nie dążą do tego efektu o tyle profesjonalistki chcą być oceniane przez pryzmat swoich umiejętności, a nie wyglądu zewnętrznego. Niestety często bywają lekceważone i oceniane jako mniej doświadczone w pracy. Dlatego nawet codzienne stroje powinny być przełamywane elementem formalnym. Dobieranie do jeansów formalnej koszuli czy też marynarki to jedno z takich modowych rozwiązań tego problemu. Sukienki dla niskich ubierane do pracy, również powinny być łączone z marynarką, niezależnie od ich kroju. Niezależnie od ubioru dziewczyny o niższym wzroście powinny wybierać buty na obcasie, nawet jeśli ten będzie niewysoki.

Jak wybierać sukienki dla niskich dziewczyn, aby podkreślić ich atuty?

Wiele kobiet o niskim wzroście musi ostrożnie dobierać sukienki. Szczególnie w sezonie letnim, gdy modna jest długość maxi. Istnieje jednak kilka fasonów, które doskonale sprawdzą się również u niskich dziewczyn. Przede wszystkim powinny być w prostym fasonie, bez zbędnych odcięć. Należy pamiętać, że każdy poziomy pasek skraca sylwetkę, a nie jest to zamierzeniem. Lejące, przewiewne materiały będą wyglądały bardzo dobrze. Sukienki dla niskich kobiet powinny być również uzupełnione nieco wyższymi butami. Drobne osoby mogą sobie pozwolić na obuwie na szpilce lub koturnie. Balerinki czy zupełnie płaskie sandały mogą sprawić, że kobieta będzie wyglądała infantylnie. Również suknie maxi czy długie do połowy łydek sprawdzą się u niskich osób. Sylwetkę wyszczupli jednolity wzór, podwyższone obuwie czy nawet wysoki rozporek do połowy uda. Dzięki temu nosząca poczuje się atrakcyjnie i kobieco.

Fason i kolor ubrania mają znaczenie

Niskie kobiety powinny unikać poziomych pasów. Każde odcięcie, pasek, kokarda optycznie skracają sylwetkę. Dobrze jest wybierać stylizacje w tym samym kolorze. Taki total look sprawi, że nawet niska osoba będzie wyglądała poważnie i dorośle. Sprawdzą się zarówno ubrania w jednym odcieniu, jak i te w duże wzory. Lepiej unikać jednak drobnych deseni. Pionowe plisy, koronki czy luźne lejące materiały idealnie podkreślą smukłą i drobną sylwetkę i jednocześnie nie przytłoczą jej. Również niskie kobiety mogą ubierać się zgodnie z modowymi trendami.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej