Jakie buty wybrać na wesele, aby było komfortowo przez całą noc?

przez Beauty-Forum
buty do sukienki

Przetańczyć z tobą chcę, całą noc… Czy nie tak właśnie brzmi popularny weselny szlagier? Co jeśli jednak już na początku imprezy zaczynają pobolewać nogi? Winne są wtedy przede wszystkim źle dobrane buty. Jak zapobiegać tym sytuacjom? Najważniejszy jest optymalny dobór obuwia. Buty do sukienki nie zawsze muszą idealnie współgrać ze stylizacją, ale zawsze powinny być wygodne, wcześniej przetestowane i nie za wysokie. Dzięki temu stopa może pracować i nie boli nawet po kilku intensywnych weselnych tańcach. A przecież o to chodzi w czasie wesela, by doskonale się bawić i cieszyć radością Państwa Młodych.

Czym powinny charakteryzować się buty na wesele?

Dobre buty weselne powinny być zaprawione w bojach. Przed założeniem ich na całonocne tańce powinno się nosić je kilkukrotnie. Dzięki temu można uniknąć bolesnych i nieprzyjemnych otarć oraz bólu palców. Po drugie buty do sukienki weselnej powinny mieć odpowiednią wysokość. Zbyt wysokie buty to duży nacisk na przednią część stopy, a to z kolei doprowadzi do bólu palców. Ważnym jest zatem, aby nie wybierać takich, które są źle wyprofilowane. Co więcej, lepiej w przypadku całonocnych tańców zrezygnować ze zbyt dużej ilości ozdób, zbyt odkrytych butów. Idealne będą dobrze dopasowywać się do stopy w tańcu i trzymać się kostki. Jeśli nie jest się przyzwyczajonym do spędzenia dłuższego czasu nosząc buty tego typu, warto zabrać ze sobą awaryjne obuwie – sprawdzają się tutaj zarówno niskie sandały, jak i balerinki. Wtedy nawet gdy nogi zaczną boleć, można swobodnie zmienić buty na wygodniejsze. Dobrze dobrane buty bez obcasów również będą wyglądać atrakcyjnie wizualnie.

Idealne rozwiązanie na bóle stóp spowodowane zmęczeniem

Oczywiście najlepszą sytuacją jest, gdy buty nie wywołują zmęczenia nóg. Jednak całonocny wysiłek fizyczny nigdy nie jest komfortowy. Dlatego dzień po weselu warto zadbać o dobry wypoczynek dla nóg. Można spędzić kilka chwil leżąc z nogami powyżej reszty ciała. Zmniejszy to opuchliznę. Konieczne jest również ubieranie wygodnego obuwia. Dobrze sprawdzą się kąpiele z dodatkiem soli. Solanka pozwoli odprężyć się mięśniom. Dzięki temu odpoczną nie tylko stopy, ale całe nogi. Jeśli po weselu pojawiły się jakieś pęcherze, lepiej ich nie przekłuwać. Oczyścić miejsce i pozostawić do zaschnięcia. To zdecydowanie bardziej efektywna opcja. Jeśli wesele ma poprawiny, można zastanowić się nad zakupem na obie imprezy specjalistycznych butów do tańczenia. Są miękkie, lekkie i dużo mniej obciążają stopy i nogi.

Dobór butów do stylizacji – najważniejsze zasady

W wielu przypadkach kobiety nadal cenią bardziej efektywność stylizacji, ponad jej wygodą. Jednak ładne buty mogą być przecież równie wygodne. Buty do sukienki należy dobierać z gamy pasujących kolorów i odcieni. Gdy chodzi o całość stylizacji, nadal panuje zasada, że buty powinny zgrywać się przede wszystkim z torebką oraz innymi dodatkami. Jeśli zdecydujemy się na zakup butów do tańczenia, możliwym jest wykonanie ich na wymiar i w kolorach pasujących do sukienki.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej