Współczesne kobiety, dużo bardziej niż dawniej, dbają o swój wygląd zewnętrzny. Aby uzyskać pożądany efekt stosują na co dzień wiele kremów i preparatów pielęgnacyjnych. Jednak większa część tych substancji nie przedostaje się do głębszych partii naszej skóry. W związku z tym ich działanie może być krótkotrwałe.
W celu uzyskania długotrwałych efektów kobiety udają się do gabinetów kosmetycznych, w których korzystają z profesjonalnych zabiegów. Kosmetyczki bowiem używają specjalnych sprzętów podczas wykonywania zabiegów, których działanie dociera nawet do partii podskórnych. Największą zmorą prześladującą większość kobiet jest cellulit. Niestety w procesie jego zwalczania, domowe sposoby i terapie nie wystarczą.
Endermomasaż
W ostatnim czasie najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym, który redukuje cellulit jest masaż podciśnieniowy. Inaczej nazywany również lipomasażem czy endremomasażem. Słysząc pierwszy raz tą nazwę, zastanawiamy się na czym polega endermomasaż. Jest to bowiem nieinwazyjny i naturalny masaż ciała lub jego wybranej partii, w którym wykorzystywana jest specjalna głowica wyposażona w obracające się rolki. Masaż wykonywany ręcznie jest niekiedy bardzo meczący, dlatego stosuje się tutaj urządzenie łączące masaż mechaniczny z podciśnieniem. Fałd skórny, poddawany masażowi jest początkowo zassany przez regulowane podciśnienie wytwarzane w komorze, które może być pulsacyjne albo ciągłe. Osoba przygotowująca się do zabiegu ubiera się w specjalny kostium, dzięki któremu mamy pewność, że skóra nie zostanie uszkodzona. Masaż ten wykonuje się głównie na częściach ciała, które objęte są cellulitem. Są to: okolice ud, brzucha oraz pośladków.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipomasażu?
Jest on przede wszystkim dedykowany kobietom, które nie mogą się uporać z cellulitem lub w przypadkach, gdy potrzebna jest poprawa krążenia, likwidacja obrzęków, jak również nadwaga. Wskazania do zabiegu endermomasażu łączą się z opisanymi wcześniej. Należą do nich: otyłość, cellulit, rozstępy, blizny, zmarszczki, niewydolność żylna, zastoje limfy, różnego rodzaju stany pourazowe czy zmiany reumatyczne. Efektami masażu podciśnieniowego, jakie uzyskujemy są: wymodelowanie, wyszczuplenie, wygładzenie, ujędrnienie oraz poprawa sprężystości, elastyczności i struktury skóry.