Herbata zimowa – jaki przepis jest najlepszy?

przez Beauty-Forum
Herbata zimowa

Zima to pora roku, w której trakcie przygotowywanie gorących i rozgrzewających naparów nie zna granic. Na rynku istnieje bardzo dużo przepisów, a każdy z nich różni się rozmaitymi dodatkami. Dowiedz się, jaki przepis na herbatę zimową jest najlepszy i sprawdź, gdzie szukać wysokiej jakości składników do jej przygotowywania.

Zimowa herbata – pyszna i zdrowa!

Zimowa herbata uwielbiana jest przez wiele osób nie tylko ze względu na pyszny smak, ale również właściwości, jakie można uzyskać przy jej regularnym spożywaniu. W skład tego popularnego napoju wchodzą bowiem nie tylko świeże owoce, ale również rozgrzewające dodatki, których zadaniem jest wzmocnienie organizmu i rozgrzanie go od wewnątrz. 

Typowy zimowy wywar przygotowywany jest na bazie czarnego suszu herbacianego, warto jednak wiedzieć, że tę wersję można urozmaicać, korzystając również z innych mniej lub bardziej znanych herbat. Wśród nich można wyróżnić:

  • herbatę zieloną,
  • herbatę białą,
  • herbatę czerwoną.

W niektórych przypadkach zupełnie rezygnuje się z podstawy, jaką jest herbata i korzysta się wyłącznie z gorącego wywaru z wody.  

Co dodaje się do zimowej herbaty?

Rozgrzewający wywar powinien być tworzony na bazie wyłącznie najlepszych składników. Dobrze znaleźć zdrowe produkty, które nie zostały wzmocnione sztucznymi konserwantami. Każda herbata lub napar, którego zadaniem jest zwiększenie odporności organizmu, powinien w swoim składzie mieć przede wszystkim:

  • świeże plasterki oraz sok z cytryny,
  • plaster pomarańczy,
  • goździki,
  • imbir,
  • cynamon (w formie laski lub mielonej),
  • miód.

Niekiedy rezygnuje się z miodu na rzecz cukru, syropu klonowego bądź różnego rodzaju słodzonych substancji. Doskonałym zamiennikiem świeżego imbiru może być również syrop imbirowy. Aby wywar wyróżniał się na tle innych esencji rozgrzewających, można wzmocnić go o jeszcze bardziej owocowe nuty, korzystając np. z powideł śliwkowych lub dżemów malinowych i wiśniowych. Dobrze, jeśli w środku napoju znajdą się również owoce, które będzie można spożyć tuż po wypiciu rozgrzewającej herbaty lub jeszcze w trakcie.

Co zrobić, aby herbata zimowa była najlepsza? 

Sposobów przygotowywania rozgrzewającej herbaty zimowej jest obecnie bardzo dużo. Do stworzenia możliwie najlepszego wywaru, dobrze jest wykorzystać przede wszystkim świeże owoce i sprawdzone dodatki. Najbardziej istotną kwestią jest jednak podstawa napoju, czyli susz herbaciany. Najlepiej taki produkt zakupić u sprawdzonego producenta. Wielu znanych i cenionych twórców wysokiej jakości herbat można znaleźć w internetowym sklepie Cafe Silesia. Oferta obejmuje zarówno klasykę, czyli susz z czarnej herbaty, jak i bardziej wyszukane specjały. W sklepie dostępne są również wyżej wymienione syropy imbirowe i owocowe.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej