Korekta fałdu nosowo-wargowego za pomocą Juviderm Ultra 3

przez Beauty-Forum
Juvederm Ultra 3

Fałdy nosowo-wargowe to zagniecenia o różnym stopniu głębokości, które rozciągają się od kącików ust do wewnętrznej strony skrzydełek nosa i w rzeczywistości są zmarszczkami mimicznymi, ponieważ często powstają w wyniku nadmiernej aktywności mięśni twarzy.

Dlaczego powstają fałdy nosowo-wargowe?
Fałdy nosowo-wargowe powstają z różnych powodów:

 • temperamentna mimika twarzy od najmłodszych lat;
 • zmiany związane z wiekiem;
 • nadwaga i nagła utrata masy ciała;
 • naruszenie reżimu odpoczynku i pracy;
 • stres i intensywny tryb życia;
 • słaba ekologia;
 • dziedziczność i indywidualne cechy ciała.

W rezultacie skóra w tym obszarze staje się zwiotczała i rozciągnięta, traci elastyczność i jędrność, zmniejsza się napięcie mięśniowe, zaczyna się opadanie powiek, wywołane procesami grawitacyjnymi i wiekiem.

Juvederm Ultra 3 – co jest odpowiedni i jak działa?

Uniwersalnym środkiem w korekcji fałdów nosowo-wargowych, według najbardziej znanych kosmetologów, jest żelowy wypełniacz Juvederm Ultra 3 amerykańskiego koncernu Allergan. Wypełniacz oparty jest na stabilizowanym kwasie hialuronowym z wiązaniami krzyżowymi, zmodyfikowanym zgodnie z opatentowaną technologią 3D Matrix, która tworzy gęstą strukturę pod skórą i gwarantuje długotrwałą obecność leku w tkankach. Żel nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu jest odpowiedni dla alergików i pacjentów o wrażliwej skórze, pod warunkiem, że nie występuje u nich nietolerancja kwasu hialuronowego.

Korekta fałdów nosowo-wargowych za pomocą Juviderm Ultra 3 doskonale sprawdza się w eliminacji zmarszczek i związanych z nimi defektów estetycznych, w tym modelowaniu wyraźnych konturów owalu twarzy, ponieważ ma optymalną lepkość i gęstość do penetracji do środkowych i głębokich warstw skóry właściwej. Jednorodna i plastyczna konsystencja żelu pozwala na równomierne i szybkie wypełnienie wszelkich nierówności i zagłębień, zapewniając najbardziej naturalny wygląd. Twarz pacjenta wyraźnie się odmłodzi, skóra zostanie całkowicie wygładzona i wypełniona zdrowym kolorem.

Zabieg likwidacji bruzd nosowo-wargowych przeprowadzany jest w sterylnych warunkach ambulatoryjnych specjalistycznej kliniki lub gabinetu kosmetycznego przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Zbierany jest wstępny wywiad, badane są indywidualne cechy architektoniczne twarzy pacjenta, nakreślany jest dokładny schemat podawania leku. Wstrzyknięcia wykonuje się za pomocą strzykawek z bardzo cienkimi igłami w skórę uprzednio oczyszczoną z makijażu i potraktowaną środkiem antyseptycznym. Wypełniacz Juvederm Ultra 3 zawiera 0,3% chlorowodorku lidokainy, co zapewnia bezbolesność zabiegu oraz bardziej precyzyjną i komfortową pracę kosmetologa.

Przez dwa do trzech dni po wstrzyknięciu leku może występować lekkie zaczerwienienie, zgrubienie i bolesność w miejscach nakłucia tkanek miękkich, co jest normalną reakcją skóry na mechaniczne uszkodzenie igłą. Takie reakcje nie wymagają interwencji medycznej i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Z reguły jedna sesja wystarcza, aby uzyskać udany efekt korekcji, który utrzymuje się od roku lub dłużej. Jeśli fałdy nosowo-wargowe mają zauważalne zmiany i są głęboko umiejscowione, może to wymagać dodatkowego cyklu wstrzyknięć, aby osiągnąć maksymalny pozytywny efekt i jego utrwalenie.

Bardzo ważnym aspektem w długoterminowym utrzymaniu uzyskanego wyniku jest wyraźne przestrzeganie zaleceń kosmetyczki:

 • powstrzymać się po raz pierwszy od przegrzania i bezpośredniej ekspozycji na światło ultrafioletowe;
 • nie dotykać niepotrzebnie obszaru korekty;
 • zmniejszyć intensywność aktywności fizycznej
 • wykluczyć alkohol i palenie tytoniu.

Wypełniacz Juvederm Ultra 3 – to skuteczny i bezpieczny środek do korekcji fałdów nosowo-wargowych, który pozwoli Ci znów poczuć się młodo i atrakcyjnie przy minimalnym ryzyku dla zdrowia. Liczne opinie zadowolonych pacjentów podkreślają jego wysoką skuteczność i jakość.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej