Kwas hialuronowy – pogromca zmarszczek

przez Beauty-Forum
Kwas hialuronowy

Po trzydziestym rok życia, nasze ciało zaczyna się zmieniać. Skóra staje się coraz bardziej wiotka, przybywa nam zmarszczek. Nie każdy miło je wita, najczęściej budzą przygnębienie. Dziś medycyna estetyczna jest tak zaawansowana, że może odwrócić nieubłagany upływ czasu i to bez większego problemu! Orężem w tej walce jest kwas hialuronowy.

Usuwanie zmarszczek bez powikłań

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Pobudza on tkanki do produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność skóry. Ochrania ją również przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki niemu skóra jest idealnie nawilżona i pełna blasku.

Z tego właśnie powodu usuwanie zmarszczek nie mogłoby obyć się bez kwasu hialuronowego. To naturalny wypełniacz, który pobudza tkankę do regeneracji.

Nie musisz więc obawiać się, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego spowodują niechciane efekty uboczne lub, że Twój organizm źle zareaguje na preparat.

Zabieg kwasem hialuronowym

Gabinety, oferujące usuwanie zmarszczek Wrocław z użyciem kwasu hialuronowego najczęściej proponują zabiegi na twarz. Korzystają z nich panie oraz panowie. Dziś każdy chce wyglądać młodo i świeżo.

Z jego pomocą przeprowadza się przede wszystkim usuwanie zmarszczek Wrocław statycznych. Specjaliści czasem decydują się również na wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych (np. kurzych łapek czy bruzd nosowo-wargowych). Należy jednak pamiętać, że z pomocą kwasu hialuronowego specjalista może nie tylko widocznie wygładzić i odżywić skórę twarzy, ale również zadbać o jej prawidłową wolumetrię.

Zabieg trwa około kilkunastu minut. Lekarz podaje wypełniacz w konkretne miejsca, za pomocą niewielkiej kaniuli, rozprowadzając go jednocześnie pod skórą. Procedura wykonywana być może przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pierwsze efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się około 6-8 miesięcy.

Zabieg usuwania zmarszczek – dla kogo będzie najlepszy?

Usuwanie zmarszczek to zabieg bezpieczny. Nie każdy jednak może zdecydować się na jego wykonanie. Dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Do przeciwwskazań należą:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Przerwanie ciągłości skóry,
  • Zakażenie bakteryjne lub wirusowe,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • Przyjmowanie niektórych leków.

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego najlepiej wykonywać w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie taki zabieg zostanie wykonany fachowo i co najważniejsze bezpiecznie.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej