Maseczki płachtowe – prosty sposób na poprawę zdrowia skóry twarzy

przez Beauty-Forum
Maseczki płachtowe

Dbanie o cerę, jej nawilżenie i oczyszczenie to podstawa pielęgnacji. Z tej ostatniej słyną obywatelki Korei Południowej i to właśnie na nich wzorują się Polki, które coraz chętniej stosują maseczki płachtowe.

  1. Dlaczego warto stosować maseczki płachtowe?
  2. Naturalne maseczki dla pięknej skóry

Naturalne maseczki na twarz w płachcie, tzw. sheet mask, to bardzo skuteczny, szybki i prosty sposób na regenerację skóry twarzy. Można je robić niemal codziennie, ponieważ ich stosowanie rzadko powoduje podrażnienia.

Dlaczego warto stosować maseczki płachtowe?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji skóry twarzy, ale tylko niektóre z nich naprawdę są warte zastosowania. Maseczki w płachcie zdecydowanie znajdują się w tej grupie. Ich regularne stosowanie zapewnia skórze odżywienie i likwiduje przebarwienia, a właściwości oczyszczające zapobiegają powstawaniu niedoskonałości czy zatykaniu porów skórnych. Maski w płachcie wprowadzają składniki aktywne w głębokie partie skóry. Jest to możliwe dzięki użytej technologii – składniki aktywne, którymi nasączona jest płachta materiału, nie “wyparowują” ze skóry. Dobrze dobrana maseczka po zaledwie 15 lub 20 minutach może wyraźnie poprawić stan cery, a wykonywana często, zmienić jej kondycję nawet w przypadku dużych problemów.

Naturalne maseczki dla pięknej skóry

Kosmetyk, który ma mieć dobroczynne działanie dla skóry, nie może zawierać sztucznych składników, parabenów czy silikonów, a więc związków zapychających pory skórne i powodujących problemy z cerą. Chcąc uniknąć kontaktu skóry z takimi substancjami, kobiety coraz większą uwagę zwracają na skład maseczek i innych produktów do pielęgnacji. Prym w tym względzie wiodą maseczki koreańskie z Femiss.pl, oparte jedynie na naturalnych wyciągach z kwiatów, ziół i innych roślin. Dobrej jakości produkt, nawet jeśli kosztuje znacznie więcej niż konkurencyjne odpowiedniki, pozwoli na bezpieczną pielęgnację.

Maskę w płachcie wystarczy nałożyć na twarz i delikatnie docisnąć do skóry opuszkami palców. Przed nałożeniem warto przygotować twarz do pielęgnacji, a więc usunąć makijaż i przemyć skórę tonikiem. Gotowa maska w płacie jest pakowana w pojedyncze opakowania, dzięki czemu łatwo ją wyjąć i nałożyć na twarz. Teraz wystarczy poczekać, aż zawarte w niej witaminy i składniki aktywne przedostaną się do skóry. Zabieg warto powtarzać co kilka dni, stosując produkty naturalne, wysokiej jakości. Te łatwo rozpoznać – mają prosty, czytelny skład, a materiał użyty do produkcji jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

Materiał zewnętrzny

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej