Najlepsze fotele kosmetyczne do salonu

przez Beauty-Forum
Fotele kosmetyczne do salonu

Współcześnie dostęp do różnego rodzaju foteli kosmetycznych sprawił, że niełatwo jest znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. Warto jednak poświęcić temu naprawdę sporo czasu, by ostateczna decyzja odpowiadała zarówno twoim pracownikom, jak odwiedzającym twój salon klientów. Jak wybrać najlepsze fotele kosmetyczne do twojego salonu? Poznaj ich podstawowe rodzaje i podstawowe funkcje.

Fotele kosmetyczne mogą różnić się między sobą prawie wszystkim – zarówno wyglądem i materiałem, z którego zostały wykonane, jak i wykorzystywanymi mechanizmami. Przede wszystkim jednak dzielimy je ze względu na zastosowanie. Choć można zdecydować się na modele uniwersalne, w profesjonalnych salonach oferujących zróżnicowane usługi również one powinny być precyzyjnie dopasowane do potrzeb danego zabiegu.

Fotele kosmetyczne – podstawowe rodzaje

Warto zdawać sobie sprawę, że fotele kosmetyczne dzielimy przede wszystkim ze względu na ich zastosowanie. Wśród wszystkich rodzajów, najczęściej wybierane są modele służące do masażu, które można rozłożyć i zamienić w komfortową leżankę. Funkcja rozkładania na płasko pozwala używać ich również w czasie zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało – to właśnie często sprawia, że po nie sięgamy.

Wchodząc w świat biznesu kosmetycznego, musisz wiedzieć, że istnieją specjalne fotele kosmetyczne przeznaczone do wykonywania pedicure. W zestawie znajduje się odpowiednio zaprojektowany podnóżek, który pozwala w pełni ustabilizować nogi w czasie malowania paznokci czy zabiegów z zakresu podologii.

Jednymi z częściej wybieranych są również fotele kosmetyczne stworzone z myślą o zabiegach SPA. Wyróżnia je wyjątkowa wygoda – posiadają wyprofilowany kształt i miękkie obicie. Są uznawane za “luksusowe” i wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie komfort klienta ma największe znaczenie. Warto zauważyć, że ze względu na elegancki design, mogą same w sobie być ozdobą całego salonu.

Jak wybrać fotele kosmetyczne do salonu?

Aby dobrze wybrać fotele kosmetyczne, przede wszystkim warto dokładnie przeanalizować nie tylko swoje potrzeby, ale także możliwości. Bardzo dobrym początkiem poszukiwań jest więc ustalenie posiadanego budżetu. W ten sposób unikniesz przeglądania modeli, które pozostają poza twoim zasięgiem, co znacznie przyspieszy cały proces.

Po ustaleniu własnych możliwości, warto wrócić do potrzeb, by dokładnie określić, w jakim celu wykorzystywane będą kupione fotele kosmetyczne. Jak wspominaliśmy, poszczególne modele mogą się znacząco między sobą różnić i nie zawsze jego uniwersalna wersja będzie dobrą inwestycją w rozwój biznesu. Jeśli więc jesteś w stanie wybrać fotel dopasowany do oferowanych przez ciebie usług, raczej powinieneś się na to zdecydować. W ten sposób zadbasz o swój wizerunek w oczach przyszłych klientów, a komfort pracy wzrośnie.

Wygoda – zarówno klientów, jak i twoich pracowników – jest jedną z najważniejszych kwestii, o których musisz pamiętać. Zwracaj więc uwagę na materiały, z których wykonane są przeglądane przez ciebie fotele kosmetyczne oraz sposób ich regulacji. Powszechnie stosowana regulacja manualna jest stosunkowo tania i łatwa w obsłudze, jednak profesjonalne salony coraz chętniej sięgają po modele wyposażone w system elektryczny. Są praktyczniejsze, zdecydowanie bardziej intuicyjne i robią wrażenie profesjonalizmu – trzeba jednak mieć świadomość, że ich cena jest stosunkowo wysoka.

Warto pamiętać, że najlepsze fotele kosmetyczne do salonu muszą też odznaczać się estetyką. Twój salon jest częścią twojej wizytówki i od niego w dużej mierze zależy to, czy potencjalni klienci będą zainteresowani skorzystaniem z oferowanych im usług. Aranżacja tego miejsca powinna być więc elegancka i spójna, a jednocześnie umożliwiała zachowanie najwyższego poziomu higieny.

Materiał partnera

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej