Paputki – idealne buty dla rozpoczynających przygodę z chodzeniem!

przez Beauty-Forum
Paputki

Niemowlaki zaczynają samodzielnie poruszać się już w okolicach 6. miesiąca życia, lecz przygodę z chodzeniem rozpoczynają dopiero kilka miesięcy później. W międzyczasie często zdarza im się wstawać i próbować wykonać przynajmniej kilka kroczków. Należy wtedy zapewnić im jak największy komfort, wybierając dobrej jakości obuwie, takie jak paputki. Są to kapcie, które sprawią, że dziecko jeszcze chętniej podejmie próby samodzielnego chodzenia.

Jakie powinny być pierwsze buty dla niemowlaka?

Rodzice często zastanawiają się, jakie właściwie buty wybrać dla swojego dziecka? Zwykle na początek kupują oni buty sportowe, podczas gdy okazuje się, że najlepszym wyborem będą kapcie, a dokładniej paputki. Ostatecznie dziecko, które dopiero zaczyna przygodę z chodzeniem, ciągle jeszcze może się przewracać, dlatego lepiej, jeśli pierwsze kroki stawia w domu. Pierwsze buty dla dziecka muszą być jak najbardziej elastyczne, nieutrudniające ruchów małej stopie. Paputki zapewniają nie tylko komfort chodzenia, ale i wspomagają prawidłowy rozwój stopy dziecka.

Maluch pokocha swoje buty

Niektórzy rodzice uskarżają się, że ich dzieci nie chcą chodzić po domu w butach. Tymczasem problem najczęściej tkwi nie w samej niechęci dziecka, a w nieodpowiednio dobranym obuwi. Buty, które uciskają stopę maluszka czy ograniczają jej ruchomość nie będą cieszyły się uznaniem dziecka. Co więcej, buty domowe muszą zapewniać odpowiednią izolację przed zimnem, lecz z drugiej strony w cieplejsze dni nie mogą przegrzewać stóp.

Dlatego też warto zdecydować się na zakup paputków, które doskonale sprawdzają się o każdej porze roku. Zimą idealnie chronią małe stópki przed chłodem, latem zaś odprowadzają wilgoć, dzięki czemu zapewniają dziecku przyjemne uczucie chłodu. Sekretem paputków jest bowiem naturalna skóra owcza, z jakiej zostały wykonane. Materiał ten jest niezwykle przyjazny dzieciom, dlatego każdy maluch z pewnością pokocha swoje paputki.

Paputki – od jakiego wieku?

Pozostaje pytanie, kiedy właściwie należy zakupić dziecku pierwsze paputki? Najlepiej zrobić to w momencie, gdy maluszek podejmuje pierwsze próby samodzielnego wstawania. Z drugiej strony niektórzy rodzice decydują się na zakup paputków wcześniej, ze względu na to, że dzięki nim malutkim stopom jest ciepło nawet w największy mróz. Paputki doskonale sprawdzą się jako niechodki, a także buty, w których maluch będzie stawiał pierwsze kroki. Jeśli dotychczas dziecko nosiło innego rodzaju kapcie, warto zmienić je na doskonałej jakości paputki.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej