Skóra pod oczami to często najwrażliwszy obszar na naszej twarzy. Jest cienka, delikatna i podatna na uszkodzenia. Zazwyczaj to właśnie tutaj zauważalne są pierwsze zmarszczki, które mają związek głównie z naszą mimiką. Wiele osób uważa, że takie delikatne bruzdy dodają uroku, natomiast jednocześnie zależy nam na tym, aby możliwie długo zachować młody wygląd. Ale czy krem pod oczy to coś, po co koniecznie musimy sięgać każdego dnia? I czym moglibyśmy go zastąpić, jeżeli akurat nam go zabraknie?
Skóra pod oczami – jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja?
Codzienna pielęgnacja skóry pod oczami wcale nie musi być skomplikowana. Należy pamiętać jedynie o kilku zasadach, ale przede wszystkim o regularności stosowania konkretnych kosmetyków. Powinny być one dobrane według potrzeb naszej cery. Zanim zakupimy krem pod oczy, powinniśmy przyjrzeć się bliżej naszej skórze. Czy w tych wrażliwych okolicach widoczne są już zmarszczki? A może bardzo często pojawiają się cienie, którym towarzyszy również obrzęk? Wiele osób zmaga się także z przesuszeniami, przez które aplikowany pod oczami korektor nie wygląda zbyt dobrze.
Tak jak krem do twarzy może mieć różne właściwości, tak również tyczy się to kosmetyku aplikowanego w okolicach doliny łez oraz nad powiekami. Tutaj również warto postawić na takie składniki aktywne, które idealnie uzupełnią codzienną pielęgnację. A jak powinna ona wyglądać? Tak naprawdę krem pod oczy warto aplikować dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem.
Czy krem pod oczy rzeczywiście jest niezbędny?
Wiele osób zadaje pytanie dotyczące tego, czy krem pod oczy rzeczywiście jest niezbędny i czy nie jest to nadprogramowy zakup. Może się wydawać, że to kwestia marketingu, bo dlaczego mielibyśmy używać jeszcze jednego kosmetyku w obrębie twarzy? Jednak tak samo, jak inny balsam stosujemy do ust, tak samo i wrażliwa okolica pod oczami może potrzebować właściwej opieki. Bardzo wiele osób zmaga się z problemem nawracającej opuchlizny czy przesuszeniami. Dlatego też dobrze jest wybrać produkt, który będzie walczył z powyższymi problemami. Co może zawierać? Między innymi nawilżający kwas hialuronowy czy łagodzącą i redukującą cienie kofeinę.
Czym można zastąpić krem pod oczy?
Chociaż krem pod oczy to kosmetyk, który znajdziemy w praktycznie każdej drogerii, to jednak zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu zabraknie go w naszej codziennej pielęgnacji. Czy są jednak produkty, które będą w stanie go zastąpić? Jak się okazuje, czasami krem do twarzy jest na tyle uniwersalny, że aplikujemy go na cały obszar buzi, także w tych delikatnych okolicach. Należy jednak pamiętać, że przed takim zastosowaniem należy upewnić się, że producent pozwala na takie wykorzystanie kosmetyku. Czemu jest to ważne? Niektóre produkty posiadają w swoim składzie substancje o wysokim stężeniu, które mogłyby zadziałać drażniąco.
Idealnym zastępstwem bywa też serum. Jego bogaty skład i oleista formuła sprawiają, że przez całą noc nasza skóra jest idealnie nawilżona i natłuszczona. To także sposób na ochronę przed utratą wody. Tutaj zasada jest jednak taka sama, jak w przypadku kremu do twarzy – musimy upewnić się, że producent dopuszcza taki sposób aplikacji.
Krem pod oczy – sposoby aplikacji
Wybranie produktu to jedno, ale równie ważne jest też jego prawidłowe nakładanie. Zanim sięgniemy po krem do twarzy, powinniśmy najpierw zadbać o okolice pod oczami. Tym samym zabezpieczymy skórę przed ewentualnym niekorzystnym działaniem składników znajdujących się w produkcie, który rozprowadzimy w drugiej kolejności (może zawierać on m.in. niskie stężenia kwasów).
Starajmy się, aby krem pod oczy rozprowadzać delikatnymi ruchami wklepywania. Idealnie w tym celu sprawdzają się opuszki palców. Dobrze również, aby kosmetyk wcześniej rozgrzać w dłoniach – będzie wchłaniał się lepiej i szybciej. Kosmetolodzy zalecają wykonanie prostego masażu, który pomoże pobudzić krążenie i wzmocni działanie produktu. Palcami środkowymi lub serdecznymi (wskazującymi trudniej o lżejszy nacisk) okrążamy okolice wokół oczu. Kierunek idealnie wyznaczają rosnące brwi. Dobrze jest również wykonać niewielkie ósemki w miejscu, gdzie najczęściej występują kurze łapki.
Jeżeli chcemy wzmocnić działanie kremu, przed jego nałożeniem nakładamy kilka kropli serum lub produktu pod oczy w formie płynnej. Najlepiej korzystać z tego triku głównie wieczorem, gdyż rankiem mogłyby wystąpić problemy z trwałością kosmetyków kolorowych lub kremu z filtrem.
Materiał zewnętrzny
1 - komentarzy
dedykowanych konkretnie tym obszarom, dlatego warto uzupełnić pielęgnację, o właściwy krem pod oczy. To, na jaki skład postawisz, zależy od Twoich oczekiwań, możesz wybrać produkt nawilżający,