Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów w Turcji?

przez Beauty-Forum
Przeszczep włosów w Turcji

Wypadanie włosów to problem, który wielu osobom spędza sen z powiek. Nie dotyczy on jednej grupy wiekowej lub etnicznej – z wypadaniem włosów zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, w młodym lub starszym wieku, z kręconymi i prostymi włosami. Sposobów na walkę z łysieniem może być bardzo wiele, jednak często wszelkie zabiegi czy kosmetyki przynoszą tylko krótkotrwałe efekty, dlatego wiele osób rozważa zabieg przeszczepu włosów, który pozwala na uzyskanie widocznych, wieloletnich rezultatów.

Co jest przyczyną utraty włosów?

Bardzo często pacjenci, nim zdecydują się na zabieg przeszczepu włosów, próbują wielu sposobów aby odzyskać utracone włosy. Często udają się do trychologa, wspomagają się suplementacją, wydają fortunę na serie zabiegów. Warto najpierw jednak znaleźć przyczynę wypadania. Jednym z najczęstszych powodów są uwarunkowania genetyczne oraz związane z nimi problemy hormonalne. Łysienie hormonalne (zwane też łysieniem androgenowym lub łysieniem typu męskiego) jest zależne od hormonu DHT, czyli dihydrotestosteronu. Nadmiar tego hormonu prowadzi do zaniku mieszków włosowych, który stopniowo pozbawia pacjenta włosów. Utrata zazwyczaj przebiega w schemacie zaczynając od linii włosów, pojawiają się zakola, utrata gęstości i stopniowo obszar rozszerza się aż do korony głowy. Etap łysienia można ocenić wykorzystując do tego skalę Norwooda.

Skala Norwooda

Dlaczego przeszczep włosów jest skutecznym rozwiązaniem?

W przypadku łysienia androgenowego najczęściej stosowanymi metodami są preparaty zawierające minoksydyl lub leczenie sterydami, głównie finasterydem. Nie każdy pacjent jednak chce całe życie stosować konkretny preparat lub ingerować w gospodarkę hormonalną stosując sterydy. W przypadku włosów z tyłu i boków głowy u większości pacjentów nie są one wrażliwe na hormon DHT lub w znacznie mniejszym stopniu. Z tego względu podczas przeszczepu włosy pobierane są z tej okolicy – jest to „bezpieczna strefa”. Pozwala to na uzyskanie trwałych efektów, ponieważ te same, niewrażliwe hormonalnie włosy są przeszczepiane w miejsca, gdzie zostały one wcześniej utracone. Dzięki temu pacjent może przez długi czas cieszyć się mocnymi włosami i naturalnym efektem bez ingerencji w gospodarkę hormonalną.

Dlaczego warto zrobić przeszczep włosów w Turcji?

Wiele osób, decydując się na przeszczep włosów, zadaje sobie pytanie jaką klinikę wybrać. Konkurencja jest ogromna, a zabiegi te są wykonywane w każdej części świata. Bardzo często pacjenci jednak wybierają Turcję, jako cel swojej podróży. W Turcji wykonywanych jest około 60 000 przeszczepów włosów w skali roku! Świadczy to o zaufaniu pacjentów do doświadczenia lekarzy i zespołów medycznych, którzy wykonują zabiegi każdego dnia i mają styczność z wieloma rodzajami łysienia i typami włosów.

Innym czynnikiem, który zachęca do zabiegu jest cena przeszczepu włosów w Turcji. Nie każdy może pozwolić sobie na wydatek kilkudziesięciu tysięcy w Polskiej klinice. Średni koszt za zabieg w Polsce to od 5000zł do nawet 20.000zł w zależności od ilości przeszczepionych graftów. Dla porównania średnia cena przeszczepu włosów w Turcji to koszt od 1300€ do 3500€ za niekiedy trzykrotnie większą ilość graftów, czyli przeszczepionych jednostek mieszkowych. W koszt zazwyczaj wliczony jest także cały pobyt, czyli zakwaterowanie, transport z lotniska oraz cała opieka w trakcie i po operacji.

Poza wyżej wymienionymi powodami warto też wspomnieć o technologiach stosowanych podczas zabiegu. W Turcji przeszczepy wykonywane są głownie przy użyciu technologii FUE (Follicular Unit Extraction) oraz DHI (Direct Hair Implantation) które zapewniają minimalny ból podczas rekonwalescencji, brak widocznych blizn i szybszy proces gojenia. W niektórych miejscach jednak stosowana jest nieco nieaktualna już metoda FUT (Follicular Unit Transplantation), która pozostawia widoczne blizny w części potylicznej pacjenta.

Choć powodów jest wiele to nie koniec listy dlaczego warto wybrać Turcję na przeszczep włosów. Wielu pacjentów korzysta także z czasu spędzonego za granicą, podczas wyjazdu zabieg można połączyć z relaksem i zwiedzaniem okolicznych zabytków czy spróbowaniem tradycyjnej kuchni. Ponadto na zabieg nie trzeba czekać długich miesięcy – większość klinik ma dostępne terminy w ciągu kilku dni lub tygodni. Kliniki oferują pakiety „all inclusive”, dzięki czemu nie trzeba martwić się o transport, hotel czy barierę językową.

Jeśli jednak pacjent ma obawy przed porozumiewaniem się w obcym języku Heva Clinic oferuje kontakt z polskim opiekunem przez cały czas zabiegu oraz rekonwalescencji, dzięki czemu można czuć się bezpiecznie i komfortowo. Mimo wielu kilometrów warto więc rozważyć wyjazd do Turcji, aby zapomnieć o problemach z łysieniem i odzyskać mocne i gęste włosy na wiele lat.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej