Testery perfum: co warto o nich wiedzieć?

przez Beauty-Forum
Testery perfum: co warto o nich wiedzieć?

Chyba każdy, kto interesuje się perfumami, zetknął się z pojęciem „testera perfum”. Wokół tego tematu narosło mnóstwo mitów, które wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i powodują, że pełnowartościowe produkty nie znajdują tak wielu nabywców, ilu by mogły. Czas zatem wyjaśnić, czym właściwie są testery perfum i dlaczego warto się nimi zainteresować. Po garść rzetelnych informacji zajrzyj do naszego artykułu.

Czym właściwie są testery perfum?

Testery perfum to pełnoprawne produkty kosmetyczne, które po prostu zostały zamknięte w opakowaniu zastępczym. Najczęściej jest to nieoryginalny kartonik lub też zastępczy flakonik.

Sama zawartość flakonika jest natomiast dokładnie tym samym, co dana marka oferuje w regularnej sprzedaży.

Testery perfum to zwykle pozostałości po kampaniach promocyjnych oraz badaniach marketingowych prowadzonych przez marki perfumeryjne. Marki wykorzystują testery do zebrania opinii klientów i na tej podstawie podejmują decyzję o wprowadzeniu danego zapachu do sprzedaży. Testery są następnie sprzedawane w dużo atrakcyjniejszych cenach.

Czym testery perfum nie są?

Tutaj obalimy popularny mit głoszący, że testery perfum to albo podróbki, albo produkty niepełnowartościowe, otwarte na wystawie w perfumerii i sprzedawane „po kosztach”, byle tylko się ich pozbyć.

Żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe. Testery to – pisząc kolokwialnie – normalne perfumy konkretnej marki, które po prostu nie mogą być oferowane w regularnej sprzedaży z uwagi na brak fabrycznego opakowania, co dyskwalifikuje je z przyczyn wizerunkowych.

Sama zawartość, a więc zapach, niczym nie różni się natomiast od perfum zapakowanych w oryginalny kartonik, które można kupić w drogeriach i perfumeriach na całym świecie.

Kiedy nie warto kupować testerów perfum?

Testery perfum na pewno nie nadają się na prezent. Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie jakiś piękny zapach, to pamiętaj, że o wartości prezentowej decyduje również opakowanie – zarówno kartonik, jak i oryginalny flakon.

Podarowując komuś bliskiemu tester w opakowaniu zastępczym możesz osiągnąć odwrotny efekt od zamierzonego – adresat upominku niekoniecznie doceni, że otrzymuje wysokiej klasy zapach. Zwróci natomiast uwagę na mało reprezentacyjne opakowanie i może uznać, że np. są to perfumy z drugiej ręki czy po prostu podróbki. Radzimy więc zrezygnować z tego pomysłu, nawet jeśli kusi Cię cena.

Dla kogo są testery perfum?

Testery perfum to świetny wybór dla osób, które:

  • Nie przykładają wagi do kwestii opakowania, nie przeszkadza im też zastępczy flakonik, ponieważ liczy się dla nich wyłącznie jakość samego zapachu;
  • Szukają markowych perfum w naprawdę atrakcyjnych cenach;
  • Nie mogą sobie pozwolić na zakup perfum klasy premium w regularnej cenie;
  • Często zmieniają zapachy, dlatego ważna jest dla nich cena, a kwestia opakowania jest zupełnie drugorzędna.

Jeśli znajdujesz siebie na powyższej liście, to śmiało możesz kupić swój pierwszy tester perfum. Jesteśmy pewni, że szybko przekonasz się do tego rozwiązania.

Gdzie można kupić testery perfum?

Tutaj najważniejsze jest to, aby mieć świadomość, że wśród testerów perfum trafiają się również podróbki. Brak oryginalnego opakowania to idealna sytuacja dla fałszerzy, którzy mogą sprzedawać podrobione produkty bez obaw o zdemaskowanie na etapie analizowania np. zabezpieczeń w postaci hologramu.

Stąd radzimy, aby w testery perfum zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych miejscach, czyli w renomowanych perfumeriach i drogeriach – tak stacjonarnych, jak i internetowych. Takich miejsc oczywiście nie brakuje, a jedno z nich możemy Ci śmiało zarekomendować.

Duży wybór testerów perfum w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie Super Drogerii, renomowanej drogerii internetowej z wodami toaletowymi, wodami perfumowanymi i prawdziwymi perfumami czołowych marek, m.in. Chanel, Yves Saint Laurent, Prada, Versace, Amouage, Paco Rabanne, Carolina Herrera czy Lancome.

Dostępne testery znajdziesz na stronie internetowej https://www.super-drogeria.pl/pl/menu/testery-perfum-364.html.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej