Jak walczyć ze stresem? Poznaj naturalne metody

przez Beauty-Forum
Jak walczyć ze stresem?
Obecnie stres stanowi niemal stały element współczesnego życia i dotyka wszystkich, niezależnie od wieku. Stresują się nastolatkowie, młodzież, dorośli i osoby starsze. Poznaj naturalne metody jak walczyć ze stresem. Metody, dzięki którym możesz zwyciężyć z tym cichym, ale groźnym przeciwnikiem.

Jak walczyć ze stresem?

Ciężka praca po godzinach, ciągły wyścig po sukces, dostanie się na wymarzone studia – to rzeczy, które dotyczą większości ludzi na różnych etapach życia. Stresujące może okazać się również jednoczesne łączenie kilku obowiązków: wzorowego pracownika i rodzica, a przy tym człowieka z wszechstronnymi zainteresowaniami i pasjami. Studentów może dotyczyć problem łączenia nauki z pracą i stażami. Niestety towarzyszący nam na każdym kroku stres może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także zdrowie.

Odpowiedzi szukaj w naturze

Jak zatem można poradzić sobie z problemem? Jest kilka sposobów na to, by przeciwdziałać i niwelować skutki wpływu stresu na nasz organizm. Węgierski naukowiec, Hans Selye, jako pierwszy wprowadził pojęcie stresu oraz postawił hipotezę, że źródłem wielu chorób somatycznych jest właśnie stres. Proces doświadczania stresu podzielił też na kilka etapów:

  1. Pierwszy etap stresu – zwany ostrzegawczym – charakteryzuje się uczuciem narastającej frustracji, utratą energii. Doświadczając tego możesz być zdenerwowany sytuacją, którą chcesz rozwiązać, jednak brakuje Ci energii i wpadasz w błędne koło.
  2. Etap oporu. Organizm uczy się skutecznie i bez nadmiernych zaburzeń radzić sobie z czynnikiem stresowym.
  3. Ostatni etap stresu – wyczerpanie, objawia się zmęczeniem, niepokojem, a nawet depresją.

Zanim dojdziesz do ostatniego, najbardziej niebezpiecznego dla zdrowia etapu stresu, warto już teraz zacząć przeciwdziałać oraz wprowadzić do swojej codzienności kilka prostych zasad, jak np. odpowiednia suplementacja, zdrowia dieta, aktywność fizyczna. Kiedy nasz organizm jest odpowiednio uzbrojony do walki ze stresem i regularnie dostarczamy mu niezbędnych do tego substancji, warto też zadbać o ogólny poziom zrelaksowania. Powrót z pracy rowerem, krótki spacer po parku, joga lub dla tych, którzy lubią się zmęczyć – zajęcia na siłowni, jogging czy crossfit – każda aktywność fizyczna pozwoli oderwać się od problemów i spowodować wybuch endorfin, wpływających na poziom naszego zadowolenia i zredukowania stresu.

Co pomaga w walce ze stresem?

W walce ze stresem pomoże też Mind Master od LR Health&Beauty. To kompleksowe połączenie najważniejszych substancji, mikroelementów i pierwiastków śladowych, co do których wykazano w badaniach naukowych, że pozytywnie wpływają na działanie układu nerwowego, optymalizują wymianę substancji energetycznych, redukują zmęczenie oraz chronią komórki przed działaniem szkodliwych rodników. Skład LR Healt&Beauty Mind Master jest prosty, a przy tym niezwykle skuteczny.

Witamina E, B12, tiamina, kwas foliowy, selen, żelazo, resweratrol, koenzym Q10, L-karnityna, cholina, wyciąg z zielonej herbaty oraz żel aloesowy wspomagają nasz organizm oraz przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, funkcjonowania układu nerwowego, przebiegu funkcji psychicznych, zmniejszenia uczucia zmęczenia, jednak w inny sposób niż kawa, czy popularne energetyki, które dodają energii na krótki czas, jednak pod względem energetycznym i zdrowotnym przypomina to zaciąganie długów. Substancje pobudzające – inaczej niż LR Health&Beauty Mind Master – nie zmieniają wcale przyczyny zmniejszonej wydolności.

W zgodzie z naturą

Stresu nie da się całkowicie wyeliminować, jednak możemy skutecznie z nim walczyć. Suplementy diety, w których składzie znajdziemy naturalnie składniki wspierające nasz organizm w walce ze stresem, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, która sprawia przyjemność to podstawowe rzeczy, które powinniśmy wprowadzić na stałe do naszej codzienności.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej