Jakie właściwości ma masaż limfatyczny?

przez Beauty-Forum
masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny, ma za zadanie pobudzić krążenie krwi oraz limfy. Warto go zastosować w sytuacji gdy pragniemy ujędrnić naszą skórę lub nawet pozbyć się samego cellulitu, pozbyć się obrzęków ewentualnie załagodzić ból zatok. Masaż limfatyczny nazywany również drenażem, jest wykonywany w profesjonalnych salonach i gabinetach medycyny estetycznej. Powinny wykonywać go przeszkolone osoby posiadające odpowiednie umiejętności i predyspozycje.

Na czym polega masaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny wykonuje się poprzez uciskanie oraz pocieranie skóry, w aspekcie zastosowania oraz wykorzystania do tego celu odpowiednich technik a także specyficznych ruchów. Ma to na celu przeniesienie nagromadzonej limfy, poprawę krążenia i niekiedy zlikwidowania samego obrzęku. Twarz po takim masażu, staje się dużo bardziej promienna, znikają wszystkie obrzęki także te zastoinowe oraz zapalne. Wpływamy pozytywnie na krążenie limfy i pozbywamy się toksyn z komórek naszej skóry. Sam masaż limfatyczny jest nie tylko bardzo przyjemny, lecz w sposób skuteczny i efektywny wpływa na nasz organizm, ruchy w trakcie masażu są wykonywane w taki sposób aby współgrały z układem limfatycznym i krwi w układzie żylnym.

Jak działa sam masaż limfatyczny?

Głównym założeniem masażu limfatycznego, jest doprowadzenie do pobudzenia krążenia wspomnianej limfy oraz krwi, ma to niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki odpowiedniej stymulacji pewnych, optymalnych punktów na naszym ciele, następuje dużo lepsze i sprawniejsze odżywienie oraz poprawa działania pracy komórek. Powoduje to też adekwatny wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Skóra po takim masażu stanie się elastyczna oraz jędrniejsza niż dotychczas. Poprawie ulegnie metabolizm tkanki tłuszczowej i znacznie szybciej będzie dochodzić do przemiany materii. Masaż limfatyczny pozwala na ograniczenie ryzyka pojawienia się niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kontekście kończyn dolnych oraz wyeliminowania efektu zimnych stóp.

Dlaczego masaż limfatyczny ma sens?

Pewnie, że wykonanie masażu limfatycznego ma sens, przemawia na jego korzyść wiele argumentów do których można zaliczyć, pobudzenie krążenia krwi, usuwanie z organizmu wszystkich niepotrzebnych produktów ewentualnej przemiany materii. Dodatkowo pozwala wyeliminować jakiekolwiek obrzęki samych kończyn, pozwala zredukować cellulit i doprowadza do oczyszczenia organizmu, w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego warto się zastanowić, czy taki masaż limfatyczny nie jest dobrym rozwiązaniem, jednocześnie opcją, za którą przemawia wiele korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim gdy chodzi nie tylko o nasz wygląd ale również odpowiedni wpływ na funkcjonowania organizmu na wielu płaszczyznach. Jeżeli zatem interesuje nas możliwość wykonania masażu limfatycznego, to najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na gabinet medycyny estetycznej, gdzie zostanie on wykonany w prawidłowy do tego sposób. Na pewno drenaż i masaż limfatyczny, to alternatywa która w wielu przypadkach może okazać się zbawienna.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej