Mydła naturalne – dlaczego warto ich używać?

przez Beauty-Forum
mydła naturalne

Nie wiecie jakie mydło będzie odpowiednie do waszej skóry? Mydła w płynie powodują u was podrażnienia? Może warto zastanowić się nad tym aby wybrać mydła naturalne?

Mydła naturalne

Już od jakiegoś czasu można zauważyć tendencję, że naturalne mydła zaczynają coraz bardziej wracać do łask. Po chwilowym boomie na płyny i wszelkiego rodzaju żele coraz chętniej wybieramy tradycyjną kostkę z mydłem naturalnym. W tym artykule postaramy się zastanowić dlaczego zatem warto używać mydeł naturalnych.

Zacznijmy od tego, że wszelkiego rodzaju żele i mydła w płynie mają w swoim składzie substancje drażniące jak i takie które mogą uczulać lub też wysuszyć naszą skórę. Ze względu na ich skład często oprócz działania pielęgnacyjnego mogą zatem przynieść pewne skutki uboczne.

Mydło naturalne z Aleppo

W przypadku mydeł naturalnych mamy już do czynienia wyłącznie z naturalnymi składnikami, które są przyjazne dla skóry. Mydła naturalne działają nie tyko bakteriobójczo ale mają też naturalne pH. Pozbawione są wszelkiej maści parabenów czy też petrolatów. Poprzez zastosowanie wyłącznie naturalnych składników mydła te dobrze sprawdzają się w podrażnieniach oraz walce z trądzikiem.

Jakie zatem ekologiczne mydło powinniście wybrać? Obecnie na rynku można znaleźć mydło naturalne w bardzo wielu wariantach. Coraz chętniej przez konsumentów wybierane jest mydło z Aleppo. Jest to mydło pochodzące z miasta w którym mydła w stylu naturalnym wykonuje się już od setek lat. Podstawowym składnikiem tego rodzaju mydła jest olej laurowy oraz oliwa z oliwek.

Mydła marsylskie

Klienci równie chętnie wybierają mydła marsylskie. W przypadku tych mydeł blisko trzy czwarte składu stanowią oleje roślinne. Dodatkowo liczni producenci wzbogacają tego rodzaju mydło naturalnymi olejkami na przykład z lawendy lub płatków róży.

Bardzo popularne staje się też ostatnimi czasy czarne mydło, będące mieszanką mieszanką naturalnych składników roślinnych posiadających niezwykłe właściwości pielęgnacyjne. Czarne mydło znakomicie czyszczą skórę z toksyn, wygładza i działa przeciwzmarszczkowo.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej