Na co dobrze działa masaż klasyczny?

przez Beauty-Forum
masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z wielu form masaży wykorzystywanego już od ponad 3000 lat. Stosowany jest na różne problemy skórne i schorzenia kosmetyczne. Masaż klasyczny może odbywać się w różnorodny sposób, dostosowany pod nasze preferencje i wymagania – wykorzystując przeróżne techniki i otrzymując odmienne efekty.

Masaż klasyczny jako forma leczenia i dbania o urodę

Taka forma masażu jest najczęściej i najchętniej wykonywana w salonach kosmetycznych i masażu. Pozwala pacjentowi odpowiednio się zrelaksować i odprężyć. Pozwala także zwalczać depresję. Odpowiednio wykonany często radzi sobie z naszymi dolegliwościami. Uwalnia nas od wszelkiego bólu punktowego lub związanego z urazem. Wpływa też pozytywnie na regenerację naszego ciała. Masaż wykonany przez odpowiedniego specjalistę ma również właściwości odchudzające, lecznicze i przede wszystkim – przeciwbólowe. Taki masaż stosowany jest głównie w dwóch celach. Jako sposób na ból kręgosłupa i mięśni – jeżeli chcemy odzyskać sprawność ruchową, oraz jako sposób na odprężenie i odstresowanie – wiadomo, nasza sfera mentalna jest równie ważna co fizyczna.

Jak wcześniej wspomnieliśmy – masaż klasyczny zbawiennie wpływa na nasz stan psychiczny. Pozwala rozluźnić mięśnie i usunąć negatywne skutki stresu. Poprzez usuwanie szkodliwych toksyn wpływa także na nasz układ trawienny. Taki relaks pozwala na osiągnięcie równowagi ciała i umysłu co jest niezbędne w dzisiejszym, zabieganym świecie.

Właściwości kosmetyczne

Masaż klasyczny niezwykle dobrze wpływa na kondycję naszej skóry. Pobudza on pracę naszego układu trawiennego poprzez co usuwa nadmiar wody i szkodliwe produkty przemiany materii. Przyspieszone zostaje krążenie krwi, a skóra zostaje naturalnie dotleniona. Regularne i często stosowanie takiego masażu również ma swoje pozytywne skutki. Korzystając z takiej formy relaksu po dłuższym czasie zaobserwujemy wyraźną poprawę naszej sylwetki, nasze ciało będzie zdecydowanie bardziej ujędrnione oraz opóźnione zostają naturalne procesy starzenia się naszego organizmu. Masaż klasyczny również znajduje swoje zastosowanie jako skuteczny środek zapobiegawczy cellulitowi.

Po wielu takich zabiegach nasza skóra jest naturalnie odżywiona i dotleniona – dzięki czemu odzyskuje swój młodzieńczy koloryt.

Olejki do masażu

Olejki i kremy stosowane w salonach mają różne właściwości. Przede wszystkim nadają poślizg dłoniom masażysty – tak aby masaż był dla nas jak najwygodniejszy. Poza tym olejki często posiadają charakter aromaterapeutyczny. Równie często posiadają w sobie składniki zapobiegające starzeniu się skóry lub zwalczające cellulit.

Masaż klasyczny warto wykorzystać jak najlepiej. Różne salony często oferują wykorzystanie dodatkowych masek kosmetycznych nakładanych na ciało. Taka maska odpowiednio przygotowuje skórę do masażu właściwego.

Masaż klasyczny jest wbrew pozorom bardzo rozbudowanym zabiegiem, dostosowywanym pod własne preferencje pacjenta. Warto o siebie zadbać, szczególnie w tym aktualnie zabieganym świecie.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej