Nano złoto koloidalne poprawia stan skóry

przez Beauty-Forum
Nano złoto koloidalne

Mikroskopijne cząsteczki złota, zawieszone w demineralizowanej wodzie, pobudzają wytwarzanie kolagenu, dlatego redukują zmarszczki i opóźniają proces starzenia skóry. Poza tym są pomocne w przypadku skóry przesuszonej, podrażnionej czy alergicznej.

Od starożytności.

Właściwości złota znane były ludzkości od wieków. Już w starożytności ludzie wierzyli w jego terapeutyczną moc i wykorzystywali je w celach zdrowotnych. Spożywanie “złotej wody” miało na celu odmłodzenie organizmu i wszystkich jego organów. Złoto stosowane było w tradycyjnej medycynie chińskiej, tybetańskiej czy ajurwedyjskiej. Jego lecznicze właściwości wykorzystywali również Majowie i Aztekowie.

Co to jest nano złoto koloidalne?

Stosowane dziś nano złoto koloidalne to preparat, który składa się z mikroskopijnych cząsteczek złota, zawieszonych w demineralizowanej wodzie. Złoto wytwarza niewielkie ładunki elektryczne, które się odpychają, dzięki czemu cząsteczki pozostają w ciągłym ruchu. Nanotechnologia umożliwia stworzenie drobinek złota o wielkości rzędu 3 nanometrów, które są w stanie dotrzeć w miejsca najbardziej niedostępne.

Koloidy niejonowe, a jonowe.

Nie należy stosować koloidów jonowych, gdyż powstają w sposób chemiczny, co wiąże się z wprowadzeniem do roztworu zanieczyszczeń chemicznych. Poza tym jonowe koloidy metaliczne wchodzą w reakcje chemiczne, czego skutkiem mogą być zatrucia lub przebarwienia skóry.

Reakcje te nie zachodzą w przypadku niejonowej postaci złota, która jest bezpieczna dla ludzi. Poza tym koloidy niejonowe produkowane są w procesach fizycznych, co pozwala uzyskać “czyste cząsteczki”.

Płaskie cząsteczki.

Koloidy dostępne na rynku posiadają nano cząsteczki zbliżone kształtem do kuli. Jej powierzchnia styku z miejscem, na które została położona, ograniczona jest tylko do jednego punktu. Ogranicza to niestety powierzchnię czynną takich cząsteczek.

Z tego powodu vitacolloids.pl oferuje koloidy, które wyprodukowano w oparciu o opatentowaną technologię fizyka Bieguńskiego. Dzięki niej cząsteczki mają płaski kształt (płytki), dlatego do miejsca, na które działają, przylegają całą swoją powierzchnią. Metoda ta gwarantuje maksymalne wykorzystanie powierzchni czynnej koloidu.

Zmarszczki i starzenie się skóry.

Jeszcze w czasach starożytnych złoto było znane jako środek odmładzający i ujędrniający skórę. Dostępne dziś złoto nanokoloidalne nie tylko spowolnienia utratę elastyny i kolagenu w skórze, ale także pobudza ją do wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu wygładza zmarszczki, a skóra staje się jędrna i sprężysta.

Z powodu wzmacniania komórek skórnych, preparat stymuluje regenerację skóry. Opóźnia proces starzenia, gdyż już po krótkim czasie stosowania, staje się widocznie młodsza. Spryskiwanie skóry złotem pomoże dłużej zachować jej miękkość i gładkość, a także zniwelować plamy starcze.

Skóra problematyczna.

Zastosowanie wody złotej sprawdza się także w:

  • walce z przebarwieniami skórnymi
  • pielęgnacji skóry trądzikowej, gdyż oczyszcza ją i działa antybakteryjnie
  • nawilżaniu skóry przesuszonej
  • przypadku podrażnień, alergii, wysypki, egzemy czy grzybicy
  • leczeniu ran i stanów zapalnych, gojeniu blizn i oparzeń.

Jak stosować?

Niejonowe złoto nanokololoidalne jest dobrym tonikiem do skóry, który wpływa korzystnie na jej wygląd. Należy stosować go po oczyszczeniu skóry, lecz przed użyciem dowolnego kremu, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Ułatwi on rozprowadzenie kremu i pozwoli uniknąć naciągania skóry, przy jego rozprowadzaniu.

Coraz więcej osób korzysta z dobroczynnego działania tego kruszcu, stosując kremy, maseczki czy zabiegi ze złotem. Jednak lepiej wybrać złoto koloidalne, gdyż ma znacznie wyższe stężenie tego składnika niż preparaty kosmetyczne.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej