Rodzaje pędzli do makijażu i ich przeznaczenie

przez Beauty-Forum
Rodzaje pędzli do makijażu i ich przeznaczenie

Poszukujesz pędzli do makijażu, ale nie posiadasz wystarczającej wiedzy na ich temat? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że tego rodzaju przedmioty mimo wielu podobieństw mogą różnić się od siebie – nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Dlatego przedstawiamy listę pędzli do makijażu, na każdą okazję i do każdego kosmetyku.

Wszystkie wymienione pędzle do makijażu znajdziesz w sklepie manybeauty.pl.

Pędzel do podkładu – podstawa makijażu

Do rozprowadzenia podkładu idealnie sprawdzi się pędzel do podkładu, o sztywniejszym i gładszym włosiu w porównaniu do innych pędzli. Warto wybrać produkt, który będzie wytrzymały i wykonany z jakościowego włosia. Wówczas nie pozostawi smug, a Ty będziesz cieszyć się perfekcyjnie wykonanym makijażem.

Pędzel do pudru – do produktów sypkich

Z reguły mają okrągły kształt lub lekko ścięte włosie. Pędzle o takim kształcie doskonale sprawdzają się do rozprowadzania sypkich produktów. Dzięki puszystości nakładanie kosmetyków staje się przyjemne i proste.

Pędzel do cieni – płaskie i okrągłe

Kształt płaskiego pędzla do cieni umożliwia dokładne i równomierne pokrycie powieki kolorem czy konturowanie nosa. Okrągły kontur sprawdzi się podczas nanoszenia pigmentu w kąciki oka oraz w punktowym nakładaniu cienia.

Pędzel do blendowania – połączenia cieni bez granicy

Pędzle do blendowania dostępne są w różnych wielkościach i kształtach. Im większy i rzadszy pędzel to uzyskiwany efekt będzie bardziej subtelny. Jeśli jednak chcesz uzyskać mocniejszy efekt, wybierz zbity, mały i ostro zakończony wariant. Podczas wyboru pędzli do blendowania zaleca się wykorzystanie naturalnego włosia, lecz postęp wytwarzania syntetycznego włosia pozwala uzyskać takie same właściwości.

Pędzel do bronzera – wielofunkcyjne narzędzie

Pędzel do bronzera pozwala na wymodelowanie twarzy, nakładając dwa rodzaje substancji. Pierwsza z nich to kosmetyki w formie płynnej, a druga w sypkiej. Włosie uformowane jest w kształt stożka lub jest ścięte. Dzięki takiej budowie pędzla do bronzera włosie oraz jego właściwości rozprowadzania kosmetyku stają się łatwiejsze, a efektem jest równomierna aplikacja.

Pędzel do brwi – precyzyjne wykończenie

Włosie pędzla do brwi ma określony formę, czyli jest krótkie i skośne. Dzięki temu możesz wykonać precyzyjną linię. Jak więc łatwo wywnioskować, taki wariant pędzla używa się głównie do linii brwi. Zastosowanie znajduje również w aplikacji żelowych pomad.

Pędzel do ust – wykończenie makijażu

Swoją budową i kształtem włosia pędzel do ust przypomina ten, używany do brwi, jednak posiada sprężyste i elastyczne włosie zwężające się ku górze. Przyspiesza znacznie pracę, umożliwiając szybką i precyzyjną aplikację kosmetyku. Włosie nie pochłania nakładanych produktów, którymi najczęściej są pomadki, błyszczyki i kosmetyki o kremowej konsystencji.

Materiał zewnętrzny

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej