Trymer fryzjerski – co należy wiedzieć przed zakupem?

przez Beauty-Forum
Trymer fryzjerski

Trymery fryzjerskie na stałe wpisały się na wyposażenie profesjonalnych salonów. Są to również takie urządzenia, które można bardzo często spotkać w prywatnych domach. To fakt, że dzięki nim regulacja fryzury będzie zdecydowanie łatwiejsza. Warto więc zwrócić uwagę na to, który trymer się wybiera. Tak, aby być pewnym tego, że będzie można czerpać maksimum funkcjonalności z tego urządzenia. Współcześni producenci nie próżnują, chcąc zaoferować różnego rodzaju trymery fryzjerskie.

Maszynka o wszechstronnym zastosowaniu

Trymery fryzjerskie to tak naprawdę różnorodne narzędzia, które służą do… . Mówi się tylko o cięciu włosów, ale nie można zapomnieć o tym, że w przypadku mężczyzn można je znaleźć nie tylko na czubku głowy. Decydując się na zakup trymera fryzjerskiego, należy zdać sobie sprawę z tego, do czego tak naprawdę będzie on użytkowany. W sklepach można bowiem znaleźć trymery, które są typowo dedykowane do:

  • strzyżenia włosów – lepiej zainwestować w uniwersalną maszynkę do włosów, która lepiej będzie w stanie poradzić sobie z tego typu zadaniem. Trymer w tym przypadku posłuży jedynie do precyzyjnego wykończenia fryzury, np. po bokach.
  • do strzyżenia brody – a także do modelowania zarostu. Tak naprawdę trymery fryzjerskie zostały stworzone właśnie po to i świetnie będą w stanie poradzić sobie z tego typu zadaniami.
  • do usuwania zbędnego owłosienia – w szczególności, jeżeli chodzi o rejon włosów. Takie trymery posiadają specjalną głowicę, dzięki czemu dotarcie do trudno dostępnych miejsc, będzie zdecydowanie łatwiejsze.
  • do golenia – np. włosów na zero lub też do zgolenia brody. Niektórzy mężczyźni bazują na trymerach, ale precyzyjnie dopasowana maszynka będzie w stanie lepiej poradzić sobie z takim zadaniem.

Długość cięcia

Decydując się na zakup trymera fryzjerskiego, koniecznie należy sprawdzić, czy ma się do czynienia z maszynką, która pozwoli na regulację długości cięcia. W szczególności, jeżeli mowa o urządzeniu, które ma na stałe wejść do wyposażenia salonów. W końcu panowie mają różne potrzeby i trzeba się do nich dostosować. Trymery fryzjerskie pozwalają w wersji podstawowej na długość cięcia ok. 0,2-0,4mm. Są jednak dostępne nasadki, które pozwalają ogolić się niemal na łyso lub też pozwalają na zachowanie dłuższego owłosienia.

Decydując się na zakup trymera, warto sprawdzić, czy takie dodatkowe nasadki faktycznie znajdują się w zestawie. Tak, aby być pewnym tego, że każdy klient faktycznie będzie mógł wyjść z salonu uśmiechnięty – niezależnie od tego, czy chodzi o włosy na czubku głowy, czy też brodę.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej