Szampon w kostce – kiedy warto po niego sięgnąć?

przez Beauty-Forum
Szampon w kostce

Szampon w kostce to rozwiązanie, które w ostatnich latach zdecydowanie zyskuje na popularności. Stosowanie go do regularnego mycia włosów ma wiele zalet – czy nadaje się on jednak do pielęgnacji włosów każdego typu? Jak stosować szampon w kostce i jakie są jego właściwości? Zobacz, co warto wiedzieć o tym kosmetyku. 

  • Szampon w kostce – jak go stosować?
  • Szampony w kostce do mycia włosów – zalety
  • Czy szampon w kostce nadaje się do włosów suchych?

Szampon w kostce – jak go stosować?

Szampon w kostce może na pierwszy rzut oka budzić pewne kontrowersje. Jesteśmy przyzwyczajeni do stosowania wersji płynnej – jednak stosowanie szamponu w kostce nie jest skomplikowane. Istnieje kilka metod na to, by skutecznie umyć szamponem w kostce skórę głowy oraz włosy. 

Jakie jest najprostsze rozwiązanie? Zmocz kostkę szamponu, spień ją w dłoniach – a następnie zastosuj powstałą pianę do umycia głowy, nakładając ją na mokre włosy. Można także używać szamponu w kostce w inny sposób – który sprawdzi się przy krótkich albo średnio długich włosach. Kostkę szamponu można potraktować niczym gąbkę – namydlając skórę głowy. W taki sposób można też wykorzystać szampon w kostce do mycia ciała! Kostkę szamponu można także włożyć do naczynia z wodą, dzięki czemu powstanie piana i myjący płyn. Stosując to rozwiązanie trzeba jednak pamiętać, by kostkę szamponu osuszyć po każdym użyciu – inaczej całkowicie się rozpuści!

Szampony w kostce do mycia włosów – zalety

Szampony w kostce mają ogromną ilość zalet. Choć doskonale myją skórę głowy i włosy i świetnie się pienią, nie zawierają agresywnych środków czyszczących, takich jak SLS i SLES. Zamiast tego wykorzystywany jest sodium coco sulfate – znacznie delikatniejszy i łagodniejszy środek. Dzięki temu częstotliwość mycia włosów staje się mniejsza, możemy uporać się z puszeniem włosów i świądem skóry głowy.

Szampon w kostce to rozwiązanie wyjątkowo ekologiczne. Używając klasycznych szamponów, produkujemy ogromne ilości odpadów – puste butelki wyrzucamy po każdym zużyciu kosmetyku. Szampony w kostkach pakowane są w papierowe opakowania, a gdy się skończą – nie pozostaje po nich żaden ślad! Dzięki zastosowaniu naturalnych składników, piana nie jest szkodliwa dla środowiska. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić swoje przyzwyczajenia na bardziej ekologiczne i pragną dokonywać świadomych wyborów.  Szampon w kostce jest też bardzo wydajny – jedna kostka wystarcza nawet na 2-3 miesiące!

Czy szampon w kostce nadaje się do włosów suchych?

Szampony w kostce – podobnie jak szampony w butelkach – produkowane są w wielu różnych odmianach. Będą więc odpowiednie zarówno dla włosów przetłuszczających się, jak i dla tych suchych. Warto zwracać uwagę na skład kosmetyku, podany na opakowaniu: substancje oczyszczające i regulujące wydzielanie sebum zmniejszą poziom przetłuszczania, a naturalne olejki nadadzą włosom miękkość i połysk. Wyciągi roślinne nawilżą włosy, poprawią ich kondycję i zapobiegną nadmiernemu plątaniu. Również brak objętości nie jest tu problemem – odpowiednio dobrany szampon w kostce uniesie włosy u nasady i sprawi, że będą wydawały się o wiele bardziej gęste.

Mycie włosów szamponem w kostce to doskonała pielęgnacja. Poprawia kondycję włosów i stan skóry głowy, a przy okazji – jest rozwiązaniem ekologicznym i korzystnym dla środowiska. Warto zadbać o to, by szampon w kostce dobrać do swoich indywidualnych potrzeb: istnieje wiele rodzajów włosów, a każdy z nich wymaga nieco innego traktowania. Przetestuj szampon w kostce choć raz – zdecydowanie warto dać mu szansę!

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej