Wirtualny trener fitness – interaktywna nowość na rynku

przez Beauty-Forum
Wirtualny trener fitness

Treningi na siłowni to świetny sposób na poprawę samopoczucia, zdrowia fizycznego i nawiązanie nowych wspaniałych relacji. Odpowiedzialne są za to endorfiny tzw. hormony szczęścia, które mają pozytywny wpływ na samopoczucie osób ćwiczących i ich wyniki w sporcie. Nic dziwnego, że popularność siłowni rośnie z roku na rok.

Wirtualny trener

Z myślą o osobach ćwiczących firma MIA i Abyss Glass we współpracy z profesjonalnymi trenerami przygotowania motorycznego Pawłem Oraczem i Markiem Mroczkiem z OMTC – Oracz Mroczek Training Center w Krakowie stworzyła Personal Trainer Mirror, czyli wirtualnego trenera.

Coraz więcej osób chce zadbać o swoją sylwetkę oraz kondycję. Regularne wizyty na siłowni są coraz bardziej popularne, niejednokrotnie stanowią one codzienny punkt rozkładu dnia. Często ćwiczący rezygnują z dalszych treningów, gdyż nie wiedzą, jak ćwiczyć i nie dostrzegają efektów swojej pracy. Większość z nich nie ma możliwości, aby wynająć trenera personalnego. Zdarza się, że osoby z nadwagą lub mankamentami figury wstydzą się podejść do pewnego siebie, najczęściej świetnie wyglądającego trenera podczas wizyty na siłowni. To właśnie zainspirowało firmę MIA i Abyss Glass do stworzenia interaktywnego lustra pełniącego funkcję innowacyjnego wirtualnego trenera personalnego, który ułatwi ćwiczenie i zmieni sposób myślenia na temat treningu w klubie fitness.

Personal Trainer Mirror

Wirtualny trener jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy podejść, wybrać trening oraz poziom trudności i zacząć ćwiczyć. Co ważne interaktywny trener jest dla każdego, gdyż użytkowników ma do wyboru różne poziomy trudności oraz różne rodzaje treningu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym walorem jest fakt, iż wirtualny trener dostępny jest o każdej porze dnia i nocy. Jak to działa? Na lustrze oprócz odbicia osoby stojącej przed lustrem pojawia się na nim postać wirtualnego trenera, który pokazuje, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie. Jego sylwetka widoczna jest z dwóch perspektyw, by osoba ćwicząca mogła korygować ruchy wykonywane w trakcie treningu. W dowolnym momencie użytkownik może zatrzymać trening lub przejść do kolejnego ćwiczenia. Na lustrze widoczne są wszystkie parametry treningu – spalone kalorie, pozostały czas czy ilość powtórzeń.

Stworzyliśmy wirtualnego trenera z myślą o osobach, które chcą skorzystać z profesjonalnego treningu bez proszenia o pomoc człowieka. To rozwiązanie z przyszłości, która już się dzieje. Wirtualni coache fitnessowi zrewolucjonizują cały sportowy świat – komentuje Dominik Szot, założyciel firmy MIA Sp. z o.o.

Personal Trainer Mirror to rozwiązanie stworzone z myślą o nowoczesnych i wymagających klientach siłowni. Największą zaletą naszego produktu jest fakt, że daje on możliwość wykonywania wielu różnych ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała oraz przyrządów, takich jak hantle, kettlebell czy gumy do rozciągania. Warto zaznaczyć, że interaktywne lustro oferuje użytkownikowi różnorodne treningi, a jego koszt jest koszt jest taki sam jak bieżni – podkreśla Arkadiusz Adamek, CEO, Co-founder Abyss Glass.

Prosty i intuicyjny

Wirtualny trener to idealne rozwiązanie i pomoc dla każdego miłośnika aktywności fizycznej. Przemawia za nim prostota oraz niezwykła intuicyjność w obsłudze. Treningi dostępne na platformie ułożyliśmy tak, aby były ciekawe i różnorodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Poziom zaawansowania i intensywności użytkownik dobiera sam w zależności od swoich potrzeb. Treningi i ćwiczenia w nich zawarte podzielone są na poziomy, dzięki czemu zawsze trenujemy tak jak chcemy. W każdym momencie można przerwać, napić się wody, a potem bez problemu kontynuować lub przejść o poziom wyżej. Wspaniała rzecz! – mówi Paweł Oracz, profesjonalny trener fitness.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej