Naturalne sposoby na stres

przez Beauty-Forum
zioła na stres

Stres – w walce z nim często uciekamy się do różnego rodzaju środków medycznych. W większości przypadków jest to całkowicie zbyteczne gdyż wystarczy dobrać odpowiednie zioła. W tym artykule omówimy jakie powinniśmy dobrać aby móc skutecznie wspomniany stres wyeliminować.

Stres

Żyjemy w czasach gdy niemal wszyscy jesteśmy zabiegani i zestresowani. Zbyt długie przebywanie w takim stanie może jednak być bardzo szkodliwe dla organizmu. Z tego też względu warto rozpocząć walkę ze stresem. Idealnie w tym celu sprawdzą się zioła.

Arcydzięgiel

Jednym z podstawowych ziół, jakie może wam pomóc w walce ze stresem jest arcydzięgiel. Nazywany jest on również litworem. Jest to dwuletnia roślina, którą najczęściej uprawia się w ogrodzie. Do celów leczniczych wykorzystuje się zarówno jej

Surowiec pobudza czynności wydzielnicze, działa rozkurczowo, wiatropędnie, antyseptycznie, uspokajająco. Zwiększa wydzielanie soków trawiennych, śliny a także moczu i potu. Olejek eteryczny działa rozgrzewająco (przez drażnienie i powodowanie przekrwienie skóry) i nieznacznie przeciwbólowo. Korzeń arcydzięgla stosuje się w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, bólach brzucha, atonii jelit, dolegliwościach trawiennych, dolegliwościach czynnościowych serca, zawrotach głowy, braku apetytu i wzdęciach, zatruciach pokarmowych, nikotynowych i alkoholowych.
Posiada zdolności czyszczenia organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii. Stosowany w stanach wskazujących na wyczerpanie nerwowe, bezsenność oraz jako łagodny środek uspokajający. Olejek jest wykorzystywany do nacierania przy nerwobólach i bólach reumatycznych.

Berberys

Kolejnym bardzo dobrym ziołem do walki ze stresem jest berberys. Jest to krzew ozdobny, który zawiera w sobie bardzo dużo witamin. Poprzez ten fakt jest on w stanie szybko dodać nam niezbędnej energii i pobudzić układ nerwowy.

Po berberys zatem mogą sięgnąć osoby, które żyją w stresie, są pobudzone emocjonalne, znerwicowane lub mają problemy z zasypianiem. Berberys wycisza, korzystnie wpływa na nastrój oraz koncentrację. Berberys jest bogaty w witaminy C, E, i P (rutyna) oraz karotenoidy, w związku z tym działa przeciwobrzękowo, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i zapobiega krwawieniom, m.in. dziąseł.

Chmiel

Innym ziołem, które znakomicie sprawdza się w walce ze stresem jest chmiel. Ma on bardzo liczne właściwości. Jest moczopędny, ma działanie przeciwbólowe ale również znakomicie działa jako środek uspokajający i nasenny. Opisywane działania posiadają zarówno szyszki chmielowe jak i lupulina czyli gruczoł rośliny odpowiedzialny za wydzielanie chmielu.

To tylko przykłady niektórych z ziół, które idealnie sprawdzą się w walce ze stresem. Większość z nich w swojej ofercie biedzie miał każdy dobry sklep zielarski.

Czytaj także

Napisz swój komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z polityką prywatności.

Informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz przeglądać naszą stronę, prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami. Akceptuję Więcej